Tenis: historie a pomůcky ke hře

on .

Víte, který sport pochází ze středověku, konkrétně z Francie a znám byl pod jménem jeu de la chasse? Ne? Budete překvapeni, ale jedná se o velmi populární tenis. V tomto článku se zaměříme na historii, techniku a také pomůcky, které slouží pro hru.

Tenisové zástěny

Azbest je prežitok

on .

Také tie vrúbkované plastové strechy, ktoré nahradili Predtým používaný a zdravie nebezpečenstvo azbest, tak to sú polykarbonátové dosky. Môžete ich video na mnohých miestach, najviac sú však využívaný pri zastrešovanie pergol a rôznych letných záhrad.

Postavte pergolu z hliníku

on .

Jaro je tady, sice zatím občas zasněží, ale meteorologové slibují, že během týdne by se situace měla zlepšit. S jarem jsou tady první zahradní grilovačky a párty. Ovšem co může zkazit takovou pohodovou atmosféru s přáteli? Bouřka, déšť nebo doknoce vítr? Ano! Braňme se proti těmto vlivům pomocí oblíbených pergol.

hliníková pergola cena

Hydraulická pochybení

on .

Pokud nejste technicky zdatný jedinec, který rozumí hydraulice a hydraulická čerpadla jsou pro vás stará známá, raději nechte vše s hydraulikou související na odbornících.

Chyb, které lze při instalaci hydrauliky nasekat, je hodně. Avšak tyto chyby se vám spíš prodraží, než aby jste se z nich poučili. Samozřejmě, že stejnou chybu už neuděláte a půjdete rovnou za odborníkem, než abyste se o něco pokoušeli sami, ale finanční ztráta bude nenávratná.

Pár chyb, kterých se s hydraulikou můžete dopustit, jsou shrnuty v tomto článku.

K čemu slouží hydraulická čerpadla?

on .

Hydraulická čerpadla jsou hlavní součástí hydraulické soustavy a použvají se ve všem odvětvích průmyslu i v hospodářství. Čerpadla převádí mechanickou energii na hydraulickou. K převodu energie slouží v dnešní době motor, který nahradil lidskou nebo zvířecí sílu, která byla používána v minulosti.

Co si představit, když se řekne hydraulika?

on .

Asi už jste někdy slyšeli pojem hydraulika. Možná, že si dokážete vzpomenout na některá odvětví, ve kterých je využívána, ale asi málokdo dokáže tento pojem definovat.

Hydraulika je, zjednodušeně řečeno, disciplína zabývající se využíváním mechanických vlastností tekutin pro technické účely. Využívá hydromechanické, hydrostatické a hydrodynamické poznatky, což znamená, že se nezajímá pouze o vlastnosti nehybných tekutin, nýbrž i o ty v pohybu.

S využitím jejích principů se vyrábějí hydraulická zařízení širokého využití. Najít je můžeme nejen ve stavebnictví ale i v zemědělství, dopravě či v průmyslu. S mírnou nadsázkou se dá hovořit o tom, že hydraulické systémy nacházejí využití prakticky ve všech oblastech lidské činnosti.