Hydraulické hadice pro laiky

on . Posted in Firmy

Pojem hydraulika spousta lidí slyšela naposled na střední škole. Ve fyzice, když si nudou podepírali hlavu. Jenže hydraulická zařízení vídáme denně, jen si toho nevšímáme. Pro osvětu všech laiků si dnes vysvětlíme, co je taková hydraulická hadice. Hydraulická hadice je prvek soustavy, bez které by nic nefungovalo.

Používá se k přepravě hydraulických kapalin - buď na bázi ropy nebo oleje. Vyrábí se z takových materiálů, které dokáží odolávat nízkým, ale i velmi vysokým teplotám. Hydraulické hadice mají spousty druhů využití - mohou být potravinářské, ale i ropné nebo klimatizační. Je to produkt, bez kterého by technici nemohli fungovat a laici netuší, že nějaké hadice vůbec existují.

Výhody polykarbonátových dosiek pri stavebnom použití

on . Posted in Top odkazy

Polykarbonátové dosky poznáte pravdepodobne všetci. Jedná sa o najlepšie riešenie zastrešovanie alebo stavbu prístreškov. Najlepšie riešenie je zaobstarať oceľovú konštrukciu, drevenú alebo hliníkovú konštrukciu, na ktorú sa dosky pripevnia. Medzi najväčšie výhody patrí bezpochyby to, že ich môžete kombinovať s akýmkoľvek iným strešným systémom. Vďaka tomu, že sú priehľadné, ich môžete použiť aj ako svetlíky.

polykarbonátové dosky slovensko

Komůrkové lexan desky

on . Posted in Top odkazy

Plánujete nějaký druh zastřešení polykarbonátem? Nejprve je vždy dobré vědět, jaké mají komůrkové polykarbonátové desky vlastnosti. Mezi nejdůležitější patří: extrémní odolnost proti rozbití, vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům a nízká hmotnost. Dále také snadná zpracovatelnost a montáž, stabilita fyzikálních a mechanických vlastností širokém teplotním rozmezí ( -40 oC až +115 oC) a vynikající tepelně izolační vlastnosti. Zároveň se dá polykarbonát speciálně upravovat např. technikou IQRelax, NoDrop 2UV. Polykarbonátové desky jsou ideální pro zastřešení teras, přestřešení parkovacích míst, zimní zahrady nebo zastřešení bazénů.

Nerozbitné sklo? Ne - polykarbonát

on . Posted in Top odkazy

polykarbonátyTaké jste si vždycky říkali, jak to dělají v amerických filmech, že neprostřelí sklo – ať už v autě nebo na mrakodrapu? Odpověď je opravdu jednoduchá a pro vás také dostupná – jedná se o materiál, kterému se říká polykarbonáty.

HITL s.r.o.

on . Posted in Služby

Firma HITL s.r.o. se zaměřuje na prodej komunální a zahradní techniky a je také distributorem zemědělské techniky John Deere a příslušenství pro stroje této značky. Firma prodává techniku a příslušenství nejen pro zemědělce, ale také pro sadaře, vinaře či stavební firmy. Traktory, užitková vozidla, žací stroje, sekačky John Deere, foukače, sypače, rozmetače a mnoho dalších produktů najdete v nabídce firmy HITL s.r.o. Pokud nechcete stroj kupovat, existuje tu i možnost zapůjčení vybrané techniky. Firma navíc nabízí záruční a pozáruční servis na všechny prodávané stroje ve vlastním servisním středisku.

Jak a čím zateplit svůj dům?

on . Posted in Bydlení

Fasádní polystyren

Máte starší rodinný dům? Nebo se pouštíte do stavby nového? Hledáte způsoby, jak ušetřit na spotřebě energií? Jednou z variant je správné zateplení, které může přinést až 30% úsporu nákladů. Toto procento vás v současné době neustálého zdražování energií potěší. Zvolit ale fasádní polystyren či jiný typ zateplení? Na to se podíváme podrobněji v dnešním článku.

Lacné polykarbonátové dosky

on . Posted in Firmy

Hľadáte najlacnejšie polykarbonátové dosky? U nás si vyberiete. Kategórie polykarbonátové dosky obsahuje aktuálne 10 produktov. Zobrazenej polykarbonátové dosky je možné ďalej filtrovať podľa výrobcov alebo radiť podľa ceny. Vám ponúka vyhľadávanie, porovnávanie, zoznam tovaru a obchodov, ktoré polykarbonátové dosky predávajú. Vyberajte podľa mnohých parametrov. Prechádzajte vybranej kategórie s akčným a najlepším tovarom od rôznych výrobcov. Najlacnejšie výrobky pre Vás vyberajú. Nájdete u nás najlacnejšie polykarbonátové dosky, porovnanie cien a zľavy. Nákup lacno, porovnanie cien, zľava, predaj, lacné polykarbonátové dosky.

Predstavujeme: lexan

on . Posted in Firmy

lexanLexan patrí medzi konkrétny typ polykarbonátových dosiek. Jedná sa konkrétne o dutinkovou polykarbonátovou dosku, ktorá sa prevažne používa na presvetlenie budov, stien alebo priamo namiesto skla do okien a dverí. Ďalším využitím lexanu je tiež oblúkové zasklenie prístreškov, skleníkov či pergol. Lexan si môžete zaobstarať v 3 úpravách. Klasický dutinkový lexan, solárne lexan, ktorý má navyše povrchovú vrstvu chrániacu pred UV žiarením a posledný typ je polykarbonátový panel.

Bezpečnostní skla jsou z lexanu

on . Posted in Běžné odkazy

Možná vám některé transparentní plochy přijdou jako sklo nebo plexisklo, ale sklo nejsou. Jedná se o polykarbonátové desky, které na první pohled opravdu vypadá jako sklo, ale při bližším zkoumání zjistíte, že se jedná právě o lexan. Jsou transparentní, můžete si je ovšem nechat vyrobit i v barevných či mléčných odstínech. Potkat se s nimi můžeme na zastávkách MHD, ve výkladních skříních apod. Mezi hlavní a nepřekonatelné výhody patří nerozbitnost, pevnost a odolnost vůči teplotním výkyvům. Jako nevýhodu považují výrobci škrábance. Ty můžete odstranit zbroušením, ovšem tím narušíte transparentnost. 

Jaké existují metody svařování?

on . Posted in Top odkazy

svařování

Svařování (také jako sváření) je proces, jehož výsledkem je spojení dvou a více součástí. Aby bylo možné svařit součásti k sobě, je nezbytné vytvořit optimální termodynamické podmínky, při nichž je umožněn vznik nových meziatomárních vazeb. Je možné svařovat kovové i nekovové materiály či materiály s různými a podobnými vlastnostmi. Jaké existují metody a způsoby svařování?

Odkud známe hydrauliku

on . Posted in Běžné odkazy

Nejčatěji můžeme pojem hydraulika znát z brz v autě. Celé to funguje vlastně tak, že vy pomocí pedálu stlačíte kapalinu v hadičce, tím se vytvoří tlak na brzdných válečccíh a ty se pak roztáhnou a přitlačí brzdové čelisti.

S pojmem hydraulika se však můžeme setkat i pro většinu lidí v méně přívětivém prostředí. A to konkrétně u zubaře, na zubařském křesle. I zde jsou využity zákony hydrauliky. Protože působí zubní lékař na malou plochu silou, vyvolá tím tlak v kapalině na větší ploše ještě větší sílu a tak křeslo vyjede nahoru.

Hydraulické zařízení se využívá i při zvedání aut či ve speciálních lisech.

Kde sa používa lexan?

on . Posted in Top odkazy

Polykarbonátové dosky na prvý pohľad pôsobí ako sklo či plexisklo, ale v porovnaní s týmito materiálmi je polykarbonát veľmi odolný a nerozbitný. K dostaniu sú tieto dosky transparentné, a tak sú priehľadné. Je možné si objednať aj ich zafarbenie podľa vlastných potrieb, a to v bielej a šedej. Využitie je dnes široké. Používa sa u zasklenia zastávok hromadnej dopravy, výkladov a podobne. Hlavnou výhodou je, že má lexan rad výhodných vlastností - nerozbitnosť, odolnosť voči vysokým a nízkym teplotám. Lexan montaz má aj nejaké nevýhody, ktorými sú škrabance. Sú síce odstrániteľné, ale zase sa tým stráca transparentnosť.