Údržba strojů by se neměla zanedbávat

on .

hydraulicke filtry

Každý stroj je určen pro daný druh práce a stejně jako třeba lidský chrup potřebuje pravidelnou údržbu. Ve skutečnosti asi ještě pravidelnější, neboť mnohdy na něm stojí celá výroba či jiná klíčová činnost, která má široký dosah. Každý stroj či zařízení mají předem určenou dobu pravidelné kontroly a není radno ji opomíjet.

Sebemenší zanedbání servisu může vést k závažným škodám. Na strojích se možná nemusí projevit hned v momentě, kdy se v nich něco pokazí, ale o to katastrofálnější jsou jejich důsledky. Součástky jako jsou hydraulické filtry, matice, obvody, každý šroubek či matička hraje ve stroji důležitou roli, jinak by neexistoval důvod, proč by do nich byla instalována. Pravidelný servis a prohlídky zajistí delší životnost každého stroje. Náklady na servis jsou v obecném měřítku rozhodně nižší, než ty na nákup nového stroje.

Bezpečnostní skla jsou z lexanu

on .

Možná vám některé transparentní plochy přijdou jako sklo nebo plexisklo, ale sklo nejsou. Jedná se o polykarbonátové desky, které na první pohled opravdu vypadá jako sklo, ale při bližším zkoumání zjistíte, že se jedná právě o lexan. Jsou transparentní, můžete si je ovšem nechat vyrobit i v barevných či mléčných odstínech. Potkat se s nimi můžeme na zastávkách MHD, ve výkladních skříních apod. Mezi hlavní a nepřekonatelné výhody patří nerozbitnost, pevnost a odolnost vůči teplotním výkyvům. Jako nevýhodu považují výrobci škrábance. Ty můžete odstranit zbroušením, ovšem tím narušíte transparentnost. 

Odkud známe hydrauliku

on .

Nejčatěji můžeme pojem hydraulika znát z brz v autě. Celé to funguje vlastně tak, že vy pomocí pedálu stlačíte kapalinu v hadičce, tím se vytvoří tlak na brzdných válečccíh a ty se pak roztáhnou a přitlačí brzdové čelisti.

S pojmem hydraulika se však můžeme setkat i pro většinu lidí v méně přívětivém prostředí. A to konkrétně u zubaře, na zubařském křesle. I zde jsou využity zákony hydrauliky. Protože působí zubní lékař na malou plochu silou, vyvolá tím tlak v kapalině na větší ploše ještě větší sílu a tak křeslo vyjede nahoru.

Hydraulické zařízení se využívá i při zvedání aut či ve speciálních lisech.